Pozdní sběr

Kapela

Výběrová sestava muzikantů napříč žánry... rock, folk, jazz, blues, country... vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) - elektrické kytary, lap steel, mandolína, zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) – baskytara, zpěv, Emil Formánek (ex Druhá tráva, Alan Mikušek) - elektrické, akustické kytary, zpěv, Štěpán Baloun – klávesy, zpěv, David Velčovský (ex KDJ, AG Flek) – bicí a Radim Zenkl – celosvětově uznávaný hráč na mandolínu, dozrál z hlediska vinařského do stadia výběr z bobulí. Pozdní sběr na koncertech potěší všechny milovníky dobré muziky výběrem toho nejlepšího ze své tvorby, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Zazní tak výběr z repertoáru, který Jiří Pařez připravoval v posledních letech výhradně pro svoji kapelu, kdy vitrínu kapely zdobí platinová deska za album "Dvojka" (2008), zlatá deska za album "Výběr z bobulí - Live" (2012) a také zlatá deska za album "Pohlednice z Paříže" (2014). Na koncertech v roce 2018 představí Pozdní sběr nové album „K narozeninám“. Album vydává firma Good Day Records 18. května 2018 u příležitosti 18. narozenin kapely.

Jura Pařez

Jura Pařez

Kytara, zpěv

Frontman kapely, zpěvák a skladatel s kreativními nápady, ale také osobitý textař. Autor převážné většiny písní a textů kapely. Začínal jako hráč na kytaru a mandolínu v bluegrassové kapele Uhlák, spolupracoval s Michalem Tučným, Vlastou Redlem, kapelou Hráči a řadou dalších. Zakládající člen kapely Pozdní sběr, kde je motivačním „motorem“ pro všechny kolem sebe. Je „otcem“ ojedinělého hudebního projektu „Castle tour – muzikanti na hradech a zámcích“.

Michael Vašíček

Michael Vašíček

El. kytary, mandolína

Jeden z muzikantů, který kvůli muzice obětuje vše. Do konce roku 2006 u Vlasty Redla - Každý den jinak, následně Čechomor, Iva Marešová, AG Flek a další. Hudební a zvukový režisér. Majitel uznávaného studia St. Michael. Fenomenální hráč na kytary, mandolíny, dobro, Lap steel, kontrabas, baskytary a další všemožné strunné nástroje. S Pozdním sběrem od roku 2013. Jeho muzikantský rukopis dodal celkovému zvuku kapely to „ono“ co činí kapelu osobitě jedinečnou.

Jíra Meisner

Jíra Meisner

Baskytara, zpěv

Rocker a bluegrassman, bývalý člen Druhé Trávy a Kamelotu. Mnohonásobný vítěz ankety BA ČR o nejlepšího baskytaristu. Tvrdí, že basa musí sloužit, a tak drží na uzdě svoje rychlé prsty. K Pozdnímu sběru patří od roku 2010. Je majitelem pětistrunné baskytary Fodera a klasiky Fender Jazz Bass z roku 1978.

Emil Formánek

Emil Formánek

Akustická kytara, zpěv

Všestranný slovenský muzikant, který prošel mnoha významnými slovenskými bluegrassovými a countryovými formacemi (např. Fragment či AM band Alana Mikuška). Je velmi uznávaný kolegy z branže a často je zván k nahrávání různých hudebních projektů jako studiový hráč. V letech 2004 - 2017 působil jako kytarista ve skupině Druhá tráva. Od roku 2018 členem kapely Pozdní sběr.

David Velčovský

David Velčovský

Bicí

Dlouholetý spoluhráč Vlasty Redla - Každý den jinak a skupiny AG Flek. V minulosti preferoval tvrdší muziku (Iron Maiden, Judas Priest, Metallica). Dnes si poslechne a zahraje naprosto cokoliv. Do sestavy Pozdního sběru nastoupil v prosinci roku 2017. Oblíbený týmový a studiový hráč, majitel bicí soupravy DW Drums.

Štěpán Baloun

Štěpán Baloun

Klávesy

Excelentní hráč na klávesy a vystudovaný kontrabasista. Má nejvyšší možné hudební vzdělání. Spolupracoval s Městským divadlem Brno a divadlem Husa na provázku jako aranžér, klavírista a korepetitor. V současné době učí na LŠU v Hodoníně. Je vyhledávaným studiovým hráčem. V Pozdním sběru od roku 2011.

Radim Zenkl

Radim Zenkl

Mandolína, flétny

Celosvětově uznávaný hráč na mandolínu, nejen pro svou technicky perfektní hru, ale též pro svůj novátorský přístup k tomuto nástroji. V jeho originální hudbě, v mnohém vycházející ze středoevropských kulturních kořenů, můžeme slyšet nejen prvky new acoustic music ale i odkazy na vážnou hudbu, string jazz, flamengo, bluegrass, world music a další styly. Kromě mandolíny hraje na elektrickou mandolu, bezpražcovou mandolínu, buzuki, mando-ukulele a další strunné i dechové nástroje. Od roku 1989 žije v USA, kde již krátce po svém příjezdu spolupracuje se světovým mandolinistou Davidem Grismanem. Často zaskakuje v mandolínovém kvartetu Modern Mandolin Quartet, světové formaci hrající vážnou muziku. V současné době vedle sólového koncertování vystupuje s kvartetem Festival Of Four, které se hudebně nachází na pomezí flamenga, vážné hudby a world music. Při svých návštěvách v Čechách hostoval a nahrával s Hradišťanem, Vlastou Redlem a skupinou Buty. Svými netradičními přístupy výrazně posunul hranice využití mandolíny v moderní hudbě. Slovy Davida Grismana; “Radim v mnoha směrech znovuobjevil mandolínu”. Spolupráce s Pozdním sběrem se datuje od jara roku 2017.