Pozdní sběr

Kapela

Výběrová sestava muzikantů napříč žánry... rock, folk, jazz, blues, country... vše elegantně propojené v aktuální sestavě kapely Pozdní sběr. Autorský přístup frontmana kapely Jiřího Pařeza - zpěv a akustická kytara, doplněný osobitým rukopisem jednotlivých hudebníků, Michael Vašíček (ex Vlasta Redl a Čechomor) - elektrické kytary, lap steel, mandolína, zpěv, Jiří Meisner (ex Druhá tráva a Kamelot) – baskytara, zpěv, Štěpán Baloun – klávesy, zpěv, Pavel Bříza – bicí (Petr Bende Band a Folk Team). Sestava dozrála z hlediska vinařského do stádia výběr z bobulí. Pozdní sběr na koncertech potěší všechny milovníky dobré muziky výběrem toho nejlepšího ze své tvorby, vyznavače tvrdšího soundu, stejně jako příznivce jazzu, country a folku. Zazní tak výběr z repertoáru, který Jiří Pařez připravoval v posledních letech výhradně pro svoji kapelu, kdy vitrínu kapely zdobí platinová deska za album "Dvojka" (2008), zlatá deska za album "Výběr z bobulí - Live" (2012) a také zlatá deska za album "Pohlednice z Paříže" (2014). Na koncertech v roce 2018 představí Pozdní sběr nové album „K narozeninám“. Album vydává firma Good Day Records 18. května 2018 u příležitosti 18. narozenin kapely.

Jura Pařez

Jura Pařez

Kytara, zpěv

Frontman kapely, zpěvák a skladatel s kreativními nápady, ale také osobitý textař. Autor převážné většiny písní a textů kapely. Začínal jako hráč na kytaru a mandolínu v bluegrassové kapele Uhlák, spolupracoval s Michalem Tučným, Vlastou Redlem, kapelou Hráči a řadou dalších. Zakládající člen kapely Pozdní sběr, kde je motivačním „motorem“ pro všechny kolem sebe. Je „otcem“ ojedinělého hudebního projektu „Castle tour – muzikanti na hradech a zámcích“.

Michael Vašíček

Michael Vašíček

El. kytary, mandolína

Jeden z muzikantů, který kvůli muzice obětuje vše. Do konce roku 2006 u Vlasty Redla - Každý den jinak, následně Čechomor, Iva Marešová, AG Flek a další. Hudební a zvukový režisér. Majitel uznávaného studia St. Michael. Fenomenální hráč na kytary, mandolíny, dobro, Lap steel, kontrabas, baskytary a další všemožné strunné nástroje. S Pozdním sběrem od roku 2013. Jeho muzikantský rukopis dodal celkovému zvuku kapely to „ono“ co činí kapelu osobitě jedinečnou.

Jíra Meisner

Jíra Meisner

Baskytara, zpěv

Rocker a bluegrassman, bývalý člen Druhé Trávy a Kamelotu. Mnohonásobný vítěz ankety BA ČR o nejlepšího baskytaristu. Tvrdí, že basa musí sloužit, a tak drží na uzdě svoje rychlé prsty. K Pozdnímu sběru patří od roku 2010. Je majitelem pětistrunné baskytary Fodera a klasiky Fender Jazz Bass z roku 1978.

Štěpán Baloun

Štěpán Baloun

Klávesy

Excelentní hráč na klávesy a vystudovaný kontrabasista. Má nejvyšší možné hudební vzdělání. Spolupracoval s Městským divadlem Brno a divadlem Husa na provázku jako aranžér, klavírista a korepetitor. V současné době učí na LŠU v Hodoníně. Je vyhledávaným studiovým hráčem. V Pozdním sběru od roku 2011.

Pavel Bříza

Pavel Bříza

Bicí

„Většinu času jsem špatný. Ale když jsem dobrý, pak jsem zatraceně dobrý.“ Charles Bukowski
Vystudoval Janáčkovu akademii múzických umění v Brně, obor bicí nástroje, u doc. Šumpíka a doc. Opršála.
Prošel jako bubeník mnoha hudebními formacemi různých žánrů, hrál v kapelách Petr Bende Band, Folk Team, Oldřich Veselý & E - Band.
Podílel se na nahrávkách celé řady umělců: Avocado, Tom Jegr, Karel Gott a další.
Kromě aktivního hraní také pedagogicky působí na ZUŠ Jaroslava Kvapila v Brně (stačí zazvonit na zvonek „MgA. Bříza“).